Jarosław Niebrzydowski

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Okładka
Reumatoidalne zapalenie stawów jest najczęstszą zapalną chorobą stawów. Choroba może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy kobiet w wieku średnim. Ze względu na to, że przyczyną choroby jest atakowanie komórek i tkanek przez własny układ immunologiczny chorego, ma ona charakter przewlekły. Nasilenie objawów często się zmienia w zależności od aktywności układu odpornościowego. Leczenie choroby wymaga przyjmowania leków przez dość długi okres czasu. Zazwyczaj co najmniej przez 2-3 lata, a bywa że i przez całe życie chorego. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub w sposób niedostateczny. Często zadowalając się systematycznym przyjmowaniem leków przeciwbólowych, które nie dają możliwości zatrzymanie choroby i osiągnięcia remisji.

Poradnik "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów" to książka skierowana w pierwszej kolejności do osób zainteresowanych nowymi metodami leczenia i postępowania w chorobie, która w Polsce dotyka blisko miliona osób. "Większość chorych w Polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów, a każdy chory musi wiedzie kiedy i jakie badania kontrolne powinien wykonywać oraz znać objawy uboczne, które mogą wystąpić po leku, który przyjmuje. Jest to bardzo istotne ze względu na konieczność długotrwałego leczenia" - pisze autor.

Autorem poradnika jest doświadczony lekarz reumatolog, specjalizujący się w chorobach układu kostno-stawowego z ponad trzydziestoletnią praktyką w zawodzie. Przez 6 lat pracował w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii, m.in. w West Suffolk Hospital. Obdarzony ogromną wiedzą indywidualista z nieskończonymi pokładami cierpliwości i empatii. Jego pacjenci widzą w nim nie tylko lekarza, ale również świetnego słuchacza i rozmówce, zawsze przychylnego i serdecznego człowieka, dla którego najważniejsze jest niesienie pomocy.

Język: pl

Ilość stron: 61

Opublikowana: 20 czerwiec 2012

Wydawca: wydawnictwo Psychoskok

Format książki

papier ( 9788379000111 )

ebook ( 9788363548001 )